În prezența primarului Nicolae Barbu, viceprimarilor Ionuț Cioacă și Ion Dragomir, autorităților din cadrul Ministerului Afacerilor Interne și Ministerului Apărării, polițiștii locali au primit, astăzi 28 mai, în cadrul unei ceremonii organizată de conducerea Direcției Poliției Locale, diplome de merit pentru întreaga activitate desfășurată pănă în prezent.
Ceremonialul a fost prilejuit de Ziua Poliției Locale, care a fost în data de 21 mai, zi în care reprezentanții instituției au desfășurat în parcul Mihai Viteazu o prezentare a mijloacelor și forțelor pe care le folosesc în desfășurarea acțiunilor.
Ultima modificare: 28.05.2019 – 00:00 de către Primăria Giurgiu